نان هم گران شد!
21 خرداد 1391 ، دیدگاه 0

 كمال نيوز: در سال جديد با افزايش قيمت كالاهاي مختلف مواجه بوده ايم كه به راستي اين تورم ، موجبات سختي زندگي مردم و بالاخص اقشار متوسط و ضعيف جامعه را فراهم آورده است.

اين افزايش قيمت ها علاوه بر بعد روان شناختي كه موجب آسيب فكري و رواني در بين مردم مي گردد ، موجبات به آسيب افتادن سلامتي جمعيت جامعه را نيز فراهم ميكند و دليل آن اين است كه امروزه  تغذيه مفيد، به ميزان و سالم به عنوان يكي از مهم ترين نيازهاي جامعه بشري مورد تاكيد همگان است.

قيمت كالاها روز به روز بالا مي رود و ما هر روز با نرخ هاي متفاوتي از قيمت ها مواجه مي شويم كه همگان را دچار سردرگمي و ابهام مي كند.

اما بايد گفت،‌چند روزي است در سكوتي مبهم قيمت نان افزايشي قابل توجه داشته است كه با اين افزايش، نگراني هايي بين مردم و به خصوص اقشار آسيب پذير جامعه ايجاد گرديده است.

سخنم خطاب به مسئولان عزيز است: مسئولان عزيزم در بخش اقتصادي، نان به عنوان قوت غالب مردم كشورمان مي باشد كه در برخي از استانها از آن در تمام وعده هاي غذايي استفاده ميگردد و افزايش قيمت آن موجب نگراني در بين برخي از افراد جامعه شده است.

همه افراد جامعه توان مالي لازم را ندارند تا بتوانند با افزايش قيمت ها به راحتي كنار بيايند، برخي خانواده ها هستند كه اگر هر عدد نان 10 هزار تومان هم شود براي آنها اهميتي ندارد و از نظر مالي مشكلي ندارند وليكن بايد به اين نكته توجه كنيم كه در كشورمان خانواده هايي هستند كه افزايش حتي 100 توماني نان هم براي آنان مشكل ايجاد مي كند.

من تحليل گر مسائل آرد و گندم نيستم تا بگويم براي چه گندم گران شد يا نشد ولي به عنوان يك شهروند ايراني از مسئولان خواهشمندم  تا با چاره انديشي دقيق جلوي افزايش بي رويه قيمت ها بالاخص قيمت نان گرفته شود و دليل اين تاكيد نيز بر آن است كه اگر قيمت فلان ميوه، كالا و... بالا رود مخاطب خاص خودش را دارد ولي نان سر سفره هاي تمام اقشار جامعه حضور دارد.

در پايان اميد آن است ، در سالي كه از سوي رهبر معظم انقلاب به سال توليدملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني نامگذاري شده است بتوانيم علاوه بر توسعه صنايع داخلي در راستاي كاهش تورم كه از مطالبات صاحبان اصلي اين نظام يعني مستضعفين است موفق باشيم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0