حماسه ای دیگر نزدیک است
17 بهمن 1392 ، دیدگاه 0

باردیگر ، حضور ملت شریف بویژه جوانان در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای خلق حماسه ای دیگر همچون نه دی در جهت استحکام هر چه بیشتر پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی در ۲۲ بهمن، یادآور حماسه‌ها و رشادت‌های مردان وزنان برای به ثمر نشستن‌انقلاب و در طول تاریخ سرنوشت ساز انقلاب اسلامی ایران خواهدبود.

مردمانی  که با الهام از فرامین حیات بخش اسلام ناب محمدی برای به دست آوردن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی جان خود را نثار کردند.

حماسه آفرینی و نقش قشرهای مختلف در دوران انقلاب اسلامی به خصوص در واقعه ۱۳ آبان، نبردهای خیابانی و تسخیر پادگانها در بهمن ۵۷ ، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و ۸ سال دفاع مقدس در حافظة تاریخ و ملت بزرگ ایران اسلامی ماندگار و فراموش نشدنی است. در ایام الله دهه فجر امسال هم حضور آحاد امت حزب الله در برنامه ها وخصوصا راهپیمایی باشکوه ۲۲بهمن ضامن حفظ و تداوم انقلاب و نوید بخش سربلندی ایرانی آباد است.

ملت بزرگی که به برکت انقلاب اسلامی و اندیشه های الهی حضرت امام (ره) وخون هزاران شهید بابصیرت شدند، در ایام انقلاب اسلامی خصوصا در دوران دفاع مقدس که عرصه رویارویی استکبار با اسلام بود آنچنان حماسه آفریدند که بسیجی ۱۳ ساله ای چون شهید فهمیده مدال سرافرازی و رهبری از  بنیانگذار بسیجی نظام جمهوری اسلامی حضرت امام (ره) گرفت امام عزیزی که تاپایان عمر شریفشان به جوانان عشق می ورزیدند و به مسولیت پذیری وتقوی جوانان اعتقادکامل داشتند، به جوانان اعتمادکردند و آنان را سرباز انقلاب می خواندندوتاکید می نمودند باید در هر جای ایران که هستید بیدار باشید و از حقوق خودتان دفاع کنید.

 امام (ره) عزیز با تاکید بر تربیت اسلامی می فرمایند: “ما جوانهایمان را لازم داریم که تربیت بشوند به تربیت انسانی، یعنی تربیت اسلامی این جوانهایی که در آتیه باید این مملکت را حفظ کنند این مملکت را اداره بکنند اینها باید درست تربیت بشوند”.

حال می بینیم که، شجره انقلاب با تقدیم هزاران جانباز ،آزاده ،شهید وصبرواستقامت خانواده های معظم آنان و ایثارگریهای  مردم ولایی وجوانان این مرزوبوم، در مواجهه توطئه‌های داخلی و خارجی دشمنان بیمه شده است.

رمز پیروزی ملت بزرگ ایران و تشکیل حکومت اسلامی خود باوری بوده است که حضرت امام (ره) با نفی هر گونه خودباختگی برخودباوری و اعتماد به نفس تاکید می نمودند :

” یک ملت وقتی که یک مطلب را باور کرد می تواند انجام بدهد انجام خواهد داد اساس باور این دو مطلب است باور ضعف و سستی و ناتوانی و باور قدرت و توانایی ، اگر ملت این باور را داشته باشد که ما می توانیم در مقابل قدرتهای بزرگ بایستیم این باور اسباب این می شود که توانایی پیدا می کنند و در مقابل قدرت های بزرگ ایستادگی می کنند ”.
همچنین رهبری عزیز انقلاب از اعتماد به نفس و خودباوری به عنوان داروی فکری و روحی برای ملتها یاد می کنند و اعتقاد دارند که خودباوری و اعتماد به نفس نیروی حرکت ساز و حیات بخش جنبش های بیداری بوده که در طول تاریخ برای سرنگونی نظام سلطه و زور نمایان شده است خودباوری ملت انقلابی عامل دستیابی  به دستاوردهای عظیمی در تمامی عرصه های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی  وسلامت شده  وهمچنان ادامه خواهدیافت. انشاء ا

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0