آیین تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزشی آمل برگزار می شود
2 مرداد 1398 ، دیدگاه 0
محمد محمدی : با توجه به اینکه هر شهری نیاز به تحرک، نشاط و پویایی دارد باید در راستای توسعه ورزش تلاش کرد چرا که ایجاد بسترهای مناسب ورزشی در شهر موجب پیشگیری از انحرافات جوانان شده و داشتن جامعه ای سالم موجب پیشرفت و تعالی شهر خواهد شد .

کمال آنلاین  - به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، محمد محمدی در نشست هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری آمل با رییس اداره ورزش و جوانان آمل ضمن تبریک ولادت باسعادت امام رضا (ع) و با بیان اینکه تأثیر ورزش بر سلامت و نشاط جامعه بر کسی پوشیده نیست اظهارداشت: با توجه به اینکه هر شهری نیاز به تحرک، نشاط و پویایی دارد باید در راستای توسعه ورزش تلاش کرد چرا که ایجاد بسترهای مناسب ورزشی در شهر موجب پیشگیری از انحرافات جوانان شده و داشتن جامعه ای سالم موجب پیشرفت و تعالی شهر خواهد شد .

ورزش، توسعه و گسترش اخلاق مداری و تربیت قهرمانان باشد

رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه باید نگاه به ورزش، توسعه و گسترش اخلاق مداری و تربیت قهرمانان باشد گفت: الحمدا… اکثریت اعضای شورا در عرصه ورزش فعالیت هایی داشته اند و کلیه اعضای شورا و شهرداری آمل تمام تلاش و همت خود را در تحقق رسیدن به اهداف عالیه ورزش این شهر به کار خواهند گرفت .

وی با بیان اینکه تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزشی انگیزه ای برای جذب جوانان و نوجوانان دیگر به این مهم می شود افزود: این نشست به منظور همفکری اعضای شورا و سرپرست شهرداری با رییس اداره ورزش و جوانان جهت تجلیل شایسته از ورزشکاران افتخار آفرین عرصه های بین المللی در سال ۹۷ برگزار شده است .

مراسم تجلیل در خور شان ورزشکاران برگزار شود

دکتر فرزین محمودی پاتی سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه ما هم کمک خواهیم کرد تا مراسمی وزین و در خور شان ورزشکاران برگزار کنیم بیان کرد: در بحث تجلیل دو مقوله وجود دارد یکی بحث تجلیل و احترام گذاشتن به قهرمانان ملی، بین المللی و مدال آور است که طی چند سال برگزار نشد و دیگری اینکه نباید قهرمانان ملی را با ارزش مادی بسنجیم، ما تا جایی که منع قانونی وجود نداشته باشد کمک و حداقل نفس معنوی کار را انجام می دهیم و اداره ورزش و جوانان رایزنی کند تا نفس مادی کار را از راه های دیگر پیگیری کند .

سیاست غلط دولتمردان در واگذاری اماکن ورزشی بصورت اجاره ای

خسرو ابراهیم زاده عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز در این نشست گفت: متاسفانه سیاست های غلطی را دولتمردان در گذشته مصوب کردند که اماکن ورزشی به اجاره واگذار شد و مخصوصا رقابت های کاذبی که در استان هایی مانند مازندران و شهری مثل آمل انجام شد موجب شد تا اجاره سالن ها غیر متعارف افزایش یابد و رسالت ورزشی که در دست ورزش باید باشد خارج گردد .

وی تصریح کرد: امروز لازمه ورزش ما بحث وحدت و همدلی در مجموعه ورزش است، ورزش آنقدر مقدس است که باید عاری از هرگونه رویکردی، خصوصا سیاسی یا انتخاباتی باشد و ما گاها شاهد بودیم بعضی از افراد ابراز علاقه کردند و ما در مسیر می بینیم که برخی ها جولان هایی می دهند و انتظار داریم این موضوع سامان دهی شود و کسانی که با دلسوزی و عشق و علاقه کار می کنند و می توانند کمک کار و بازوهای توانمندی برای اداره ورزش و جوانان باشند در مسند کار حضور یابند .

ورزش همگانی و نشاط و شادابی درجامعه از وظایف شهرداری است

عضو شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه در جامعه ما جوانان یک حلقه مفقوده ای است و باید به آن توجه کافی داشته باشیم افزود: با تعامل بین شورا، شهرداری، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و اداره ورزش می توانیم خیلی از برنامه ها و مراسمات را با همکاری هم برگزار کنیم تا هم حواشی کمتری بوجود آید و هم در راستای سیاست هایی که در بحث ورزش همگانی و نشاط و شادابی که از اصول اولیه و وظایف شهرداری است کاری انجام دهیم .

وی بیان کرد: اعتقاد دارم شهر آمل جدای خیلی از شهرها حرکت های خوبی در جهت تجلیل از ورزشکاران و مدال آوران انجام داده است اما به دلیل برخی از محدودیت ها بخشی از هزینه ها را شورا و شهرداری تقبل می کند .

ابراهیم زاده خاطرنشان کرد: همه ما باید کمک کنیم عزت خانواده ورزش را بعد از سال ها حفظ کنیم تا الگویی برای شهرهای دیگر شود .

جهانگیر آذری عضو شورای اسلامی شهر آمل گفت: اگر کاری نسنجیده بکنیم آسیب هایی که از انجام این کار می بینیم خیلی بیشتر از کارهای انجام نشده خواهد بود .

باید در کنار ورزش قهرمانی به توسعه ورزش های همگانی نیز اهمیت داد

وی اذعان داشت: به نظر بنده در درجه اول از پیشکسوتان، روسای هیئت های ورزشی و صاحبان فکر رشته های مختلف ورزشی شهر دعوت کنیم و از نظرات آنها برای این امر استفاده کنیم، چرا که امکان اینکه از کل ورزشکاران تجلیل کنیم مقدور نیست ولی می توان با نشست و هماهنگی های لازم از نظرات این عزیزان پس از جمع بندی نهایی کمک گرفت تا از جوانانی که برای اعتلای نام شهر، استان و کشورمان زحمت می کشند و جوانی و زندگی شان را می گذارند تا ما احساس افتخار کنیم کاری کرد و باید از آنها قدردانی شود .

عضو شورای اسلامی شهر آمل افزود: باید در کنار ورزش قهرمانی به توسعه ورزش های همگانی نیز اهمیت داد تا ورزش به عنوان یک باور در ذهن شهروندان نهادینه شود و کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال داشته باشیم .

قدردانی از حمایت های اعضای شورا و شهرداری آمل از ورزش شهر

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل ضمن قدردانی از حمایت های اعضای شورا و شهرداری آمل از ورزش شهر گفت: در نظر داریم تا با همفکری، هم اندیشی و مشارکت با اعضای شورا و شهرداری مراسم تجلیل از مدال آوران بین المللی سال ۹۷ شهرستان را داشته باشیم .

اسماعیل پهلوان با بیان اینکه باید به انحاء مختلف به ورزش شهرستان کمک کنیم افزود: در شهرستان آمل در چند سال اخیر موضوع تجلیل از قهرمانان و ورزشکاران مدال آور بین المللی بصورت جزیره ای عمل می شد و در نظر داریم در یک برنامه شکیل و وزین این اتفاق متفاوت تر از گذشته و با اجرای یک برنامه فاخر صورت گیرد و نیاز به حمایت مسئولین شهری داریم .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0