بحث پسماند بحث جدی شهر آمل است
9 دی 1398 ، دیدگاه 0
مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران : جایگاه نظارتی شورا از اهمیت بالایی برخوردار است و ضمن اینکه اعضای شورا در بحث امور شهرداری جایگاه نظارتی خود را حفظ می کنند در امور شهرداری دخالت و ورود نکنند و نظارت دقیق و بدون تعارف بر امورات شهردار و شهرداری داشته باشند .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ محمد محمدی تاکامی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران در شصت و ششمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر آمل که در سالن اجتماعات شورا برگزار شد با بیان اینکه تضارب آراء لازمه کارهای جمعی و گروهی است و اگر کلیه نظرها و آراء یکی باشد هیچگاه رشد و توسعه ای پیش نخواهد آمد گفت : جایگاه نظارتی شورا از اهمیت بالایی برخوردار است و ضمن اینکه اعضای شورا در بحث امور شهرداری جایگاه نظارتی خود را حفظ می کنند در امور شهرداری دخالت و ورود نکنند و نظارت دقیق و بدون تعارف بر امورات شهردار و شهرداری داشته باشند .

** بحث پسماند بحث جدی شهر آمل است

وی با بیان اینکه بحث پسماند بحث جدی شهر آمل است افزود : از دوره گذشته شورای اسلامی شهر آمل تاکنون پیگیری های زیادی در این خصوص انجام شده و در حال حاضر علی رغم اینکه وضعیت مالی کشور شاید خیلی مناسب نباشد در بحث پسماند مشکل مالی نداریم بلکه مشکل برنامه ای داریم و دولت ۱۰۰۰ میلیارد تومان بودجه به این امر اختصاص داده و مجلس هم مصوب کرده که قابل افزایش نیز می باشد و محدودیتی وجود ندارد و برای اینکه دوستان حسن نیت خودشان را نشان بدهند ۱۲۰ میلیارد تومان به مازندران اختصاص دادند .

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران بیان داشت : یکی از موضوعات مهم ساماندهی مرکز دفن فعلی است که شرایط خوبی ندارد و امکان رانش، خروج گازها و شیرابه به پائین دست وجود دارد و باید ورود کنید و برنامه ارائه دهید، با وجود برنامه اعتبارات ملی هم برای ساماندهی مرکز دفن می توان گرفت .

وی با اشاره به اینکه نگاه ها و توقعات از شهرآمل نسبت به جاهای دیگر فرق دارد تصریح کرد : انتظار داریم برای شهر آمل فراتر از برنامه های شهری و طرح جامع و تفضیلی یک طرح جامع راهبردی ارائه نمائید که آمل تا ۱۰ سال دیگر به کجا می خواهد برسد و چه نقشی می خواهد در شهرستان، استان و کشور و حتی نقش بین المللی می تواند داشته باشد و اگر شورا و شهرداری برنامه داشته باشند مطمئنا همه پای کار خواهند آمد و کمک می کنند تا این کار انجام شود .

وی با اشاره به راه اندازی ایستگاه پردازش زباله درآمد زا می باشد گفت : خوشبختانه سازمان شهرداریها ودهیاری کشور اعتبار خوبی برای راه اندازی ایستگاه پردازش زباله درنظر گرفته است که می تواند منبع درآمدی خوبی برای شهرداری باشد .

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران یادآورشد : یکی از دلایل شکست شهرداریهای مازندران نداشتن طرح جامع است که مشاور باید به دنبال درآمد زائی برای شهرداری باشد که باید با پختگی طرح آماده شود .

 محمدی تاکید کرد : باید درامر توسعه شهری از بخش خصوص وسرمایه گذاران کمک گرفته شود وخیلی از شهرداریها معوقه حقوق دارند چراکه درآمد پایدار ندارند ودرامر درآمدزائی پایدار سازمان شهرداریهاودهیارهای کشور تسهیلات خوبی درنظر گرفته است .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0