سید عباس حسینی در حکمی از سوی استاندار مازندران بعنوان سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان آمل انتخاب شد که با توجه به سبقه مدیریتی، جوانی، بومی بودن، تعهد و انقلابی گری، انتخابی بجا و ارزنده بود.

از فرماندار جدید آمل چه می خواهیم؟

یادداشت مدیرمسئول- عبدالرضا عزیزکمالی

سید عباس حسینی در حکمی از سوی استاندار مازندران بعنوان سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان آمل انتخاب شد که با توجه به سبقه مدیریتی، جوانی، بومی بودن، تعهد و انقلابی گری، انتخابی بجا و ارزنده بود.

حسینی متولد سال ۵۸ آمل است و پیش از این معاون مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران بود.

سرپرست جدید فرمانداری آمل که مدرک تحصیلی کارشناس ارشد کشاورزی و علوم دامی و ارشد کارآفرینی و کسب کار جدید دارد، عضویت در کمیته تخصصی کارگروه پژوهش استان و تدوین سند برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی استان مازندران را نیز در کارنامه دارد.

شهرستان آمل از جمله شهرستان های استان مازندران است که از جایگاه بالایی برخوردار می باشد و نیاز می رود به صورت ویژه و از همه ظرفیت ها برای توسعه آن بهره گیری شود.

انتظارات از سرپرست جدید فرمانداری ویژه آمل بالا است که ضرورت پیدا می کند تا براساس اولویت سنجی و تلاش جهادی برای آمل عزیز گام بردارد و روزهای خوشی در انتظار این دیار باشد.

حسینی با توجه به سابقه چندین ساله در دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران از شناخت کاملی نسبت به وضعیت صنعت شهرستان آمل برخوردار است که نیاز می رود از همه فرصت ها و ظرفیت ها برای رفع مشکلات و دغدغه ها استفاده نماید.

این شهرستان حدود 50 درصد صنعت استان مازندران را به خود جای داده است و با توجه به این آمار بالا نیازمند توجهات و حمایت های بیشتری است.

زباله از مهم ترین معضلات شهرستان آمل است که تاکنون شعارهای بسیاری درخصوص ساماندهی این وضعیت داده شد اما در عمل نتوانستیم یک اقدام جامع برداریم که انتظار می رود سرپرست جدید فرمانداری ویژه آمل در سریعترین زمان ممکن درخصوص تعیین تکلیف نهایی وضعیت زباله اقدام نماید.

شهرستان آمل باتوجه به دروازه ورودی استان مازندران از پایتخت از ظرفیت های بسیاری برخوردار است که نیاز می رود در حوزه توسعه زیرساخت های گردشگری از همه پتانسیل ها استفاده گردد و حمایت از پروژه های سرمایه گذاری به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است در دستور کار قرار گیرد.

شهرستان آمل از جمله مناطق پیشگام در حوزه فعالیت های کشاورزی است که باید دغدغه های کشاورزی را رفع نموده و همه تلاش ها در این راستا باشد تا نسبت به توسعه سطح تولید محصولات کشاورزی گام برداریم.

هماهنگی شهرداری های شهرستان آمل و تلاش برای اخذ بودجه های استانی و ملی از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید همه تلاش ها برای توسعه زیرساخت های حوزه شهری باشد همچنین باتوجه به حضور 50 درصد صنعت استان مازندران، نیاز می رود تا قدرالسهم مالیات بر ارزش افزوده شهرداری ها در همین شهرستان و در میان شهرداری های آمل، دابودشت، امام زاده عبداله، گزنک و بابکان تقسیم گردد و منابع این شهرستان به خارج آمل نرود.

حفاظت، حراست و بهره برداری از ظرفیت های ویژه این شهرستان باید در دستور کار قرار گیرد و نیاز داریم تا قله دماوند، امام زاده هاشم و... به عنوان مالکیت این شهرستان معرفی گردد و از تعرض به حوزه جغرافیایی این شهرستان جلوگیری به عمل آید.

توسعه زیرساخت های راهسازی شهرستان آمل در حوزه روستایی و اجرای طرح تعریض محور هراز از اهمیت فراوانی برخوردار است که نیاز می رود با پیگیری ویژه در این مسیر گام برداشته شود و بودجه های ملی برای تسریع در عملیات اجرایی سد هراز اختصاص یابد.

ورزش آمل در کشور از جایگاه ارزنده ای برخوردار است و هم اکنون چند تیم این شهرستان در لیگ برتر کشور حضور دارند و قهرمانان و نام آوران این دیار در رویدادهای بین المللی و جهانی افتخارآفرینی می کنند که ضرورت دارد برای توسعه امکانات ورزشی این دیار و همچنین حضور پرقدرت تیم های شهرستان در لیگ های کشوری اقدام گردد و بتوانیم ورزش قهرمانی را بیش از پیش ترویج دهیم.

 در حوزه فرهنگی از سبقه درخشانی برخوردار هستیم که نیاز می رود توسعه فعالیت های فرهنگی هنری هدفمند در دستور کار قرار گیرد و بتوانیم گام های شایسته ای را در این مسیر برداریم.

شهرستان آمل از جمله مناطق پایلوت درمانی در استان مازندران است که ضرورت پیدا می کند تا زیرساخت های درمانی شهرستان گسترش پیدا نماید و امکانات پزشکی کاملی در شهرستان برای خدمت رسانی به همشهریان عزیز وجود داشته باشد.

شهرستان آمل از نخبگان و فرهیختگان بسیاری بهره می برد که پیشنهاد می گردد سرپرست جدید فرمانداری ویژه آمل با تشکیل کارگروه نخبگان شهرستان از این ظرفیت بزرگ و ایده های سازنده برای توسعه آمل استفاده نماید.

در پایان برای سرپرست جدید فرمانداری ویژه آمل در این سمت آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم شهرستان دیار علویان آمل با سید عباس حسینی روزهای خوشی را پشت سر بگذارد و خدمات ماندگاری ارائه گردد.