کمال آنلاین / معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: بیش از ۷۰ مرکز کووید ۱۹ در ایام نوروز برای خدمات رسانی به مردم در مازندران فعال هستند.

علیپور افزود: ۱۵۰ مرکز تجمعی واکسیناسیون و ۴۵ مرکز آزمایشگاهی برای انجام تست کرونا در سراسر شهر‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این ایام به مردم خدمت رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در سامانه Maz۱۴۰۱.ir کلیه مراکز بهداشتی در مورد مقابله با کرونا در استان از جمله تست واکسن و درمان کرونا را معرفی می‌کنند تصریح کرد: ۴۵ مرکز دندانپزشکی هم ایام نوروز به مردم خدمات رسانی می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطر نشان کرد: بازرسی بهداشتی از مبادی ورودی تفرجگاه‌ها و آب شرب مردم در ایام نوروز با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط در دستور کار مراکز بهداشتی استان است..


به گفته علیپور همه مراکز اقامتی و بین راهی که مردم نیاز دارند مانند رستوران‌ها ، سوپر مارکت ها و مکان‌هایی که مواد غذایی عرضه می‌کنند توسط اکیپ‌های متعدد بار‌ها بازرسی شدند که برخی از آنها به دلیل عدم رعایت بهداشت پلمب شدند همچنین در نوروز مکررا بازرسی می‌شوند.


وی همچنین تصریح کرد: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران کلیه اطلاعات را به مردم ارائه می‌دهد که هر یک از شهروندان که نظر پیشنهادی انتقادی داشته باشند با شماره تلفن ۱۹۰ تماس گرفته و طرح موضوع کنند.

علیپور وضعیت کووید ۱۹ مازندران را نسبت به چند روز پیش مناسب تر، اما شکننده اعلام کرد.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل اینکه فضای استان مازندران در ایام قبل و بعد از نوروز دارای تلاطم جمعیتی می‌باشد و با ورود مسافران به استان نگران هستیم وضعیت کاملا تغییر کند و موج ششم دو قله پیدا کند و مجددا افزایش پیدا کند که از هموطنان در خواست داریم در شلوغی‌های خرید نوروزی رعایت مسائل بهداشتی ماسک و فاصله را رعایت کنند و در فضای تجمعی تهویه داشته باشند و بهتر از همه واکسیناسیون انجام دهند تا سطح ایمنی بالا رود و کمتر دچار بیماری کووید ۱۹ شویم.