کمال آنلاین /به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، احمد محمدی در نشست و هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل در مسجد باب الحوائج (ع) امت آباد برگزار شد یکی از اولویت های شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل را توجه ویژه به محلات محروم و کم برخوردار بیان کرد و گفت : پاسخگویی به مردم را یک وظیفه می دانیم و در همین راستا یک هفته در میان در یکی از مساجد شهر حضور یافته تا از نزدیک مسائل و مشکلات را رصد کنیم و در صدد پیگیری و رفع آنها اقدام کنیم .

رییس شورای اسلامی شهر آمل افزود : مردم این منطقه نیز باید با مجموعه شهر همت و همکاری نمایند تا از این وضعیت خارج شوند و با توانمندی که جوانان این منطقه دارند باید کمک کرد تا این ذهنیت را از اذهان پاک شود .

وی تصریح کرد : به منظور پیگیری و رفع مشکلات و معضلات نماینده ای از سوی منطقه به عنوان رابط به شورا مراجعه نمایند تا همکاری های لازم انجام گردد .

محمدی با بیان اینکه در راستای کاهش عوارض ساخت و ساز که یکی از دغدغه های اعضای شورا و شهروندان می باشد نگاه ویژه ای صورت گر فته است خاطرنشان کرد : در تصویب دفترچه عوارض شهرداری در منطقه کم برخوردار و حاشیه شهر کمترین نرخ عوارض و قیمت منطقه ای را مصوب کردیم .

وی بیان داشت : قسمت عمده فعالیت های سرای محله ای که در این منطقه مشغول خدمات دهی به مردم می باشد باید به مردم این منطقه اختصاص پیدا کند .

شهردار آمل با اشاره به ضرورت محرومیت زدایی در محلات کم برخوردار گفت : اهالی این منطقه در وهله اول باید به دنبال اخذ سند مالکیت املاک خود بروند تا بتوانیم برای صدور پروانه ساختمانی کمک کنیم .

شهردار آمل افزود : برای کمک به مردم این منطقه روکش آسفالت 2000 متر از کوچه های خاکی را در اولویت قرار خواهیم داد و علاوه بر آن موارد شناسایی شده و درخواست های مطرح شده از سوی مردم این محله را بررسی و در دستور کار قرار خواهیم داد