منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر خبرگزاری فارس در ساری اظهارکرد: در کشور قانونی داریم که واردات برنج از مرداد تا آبان ممنوع است ولی این موضوع رعایت نشد و با انتقادات جدی نمایندگان شمال و تذکرات روبه‌رو شد؛ نامه‌ای هم نمایندگان به رئیس‌جمهور نوشتیم و درخواست کردیم جلوی این کار گرفته شود؛ دولت هم با روش کشت قراردادی با کشاورزان به‌دنبال قیمت تضمینی است به‌نظر می‌رسد قیمت مناسبی تعیین شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: همه حرف ما به دولت این است که نکند در واردات برنج قربانی اول ما همین کشاورزان باشند؛ واسطه‌ها، واردکنندگان و دلالان که به دنبال واردات هستند و از اینکه ما به سمت خودکفایی برویم ناراحت می‌شوند؛ چراکه سودشان در این قضیه است.

زارعی یادآور شد: عملا در ۱۵ سال گذشته کمتر در قضیه تولید وارد شدیم و اینکه هزینه تولید ما بالاتر بود این نگاه باعث شده کمتر در بحث تولید ورود پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بحث تولید دانش‌بنیان را مطرح کردند، اظهار کرد: باید به این سمت سوق یابیم به‌طوری‌که طی سال‌های آینده ما می‌توانیم در بحث برنج خودکفا باشیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس در ارتباط با عقب‌ماندگی مکانیزاسیون کشاورزی، تصریح کرد: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی در استان مازندران که استان کشاورزی است از انگشتان دست هم کمتر است که خیلی جای تاسف دارد.