کمال آنلاین /با توجه با تاکیدات مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران در خصوص اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی به سمت گفتمان برود درهمین راستا به مناسبت روز دانش‌آموزجلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل در دبیرستان نمونه پسرانه احمدی لاریجانی آمل ( متوسطه اول ) وبا حضور دانش آموزان برگزار شد دراین گفتمان دانش آموزان با اشاره به وقایع اتفاق افتاد اخیر مطالب وسئوالاتی از مسئولین کردند که مورد توجه قرار گرفت . سرهنگ داغمه چی فرمانده سپاه آمل با اشاره به نگاه خوب دانش آموزان به وقایع اخیر کشور گفت : ایران اسلامی بعداز انقلاب آبستن حوادث گوناگونی بود که به لطف خدا ورهبری وحضور بموقع وبا بصیرت مردم خنثی شد .

وی تاکید کرد : تمام حوادث اتفاق افتاده به سرکردگی آمریکا وحامیان داخلی وخارجی صورت گرفت که می بایستی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبین توسط معلمان به دانش آموزان انتقال داده می شد .

 وی اشاره کرد : ما مانع هیچ گونه اعتراضی نیستم ولی اعتراضات نباید همراه با خشونت وتخریب اموال عمومی ودولتی باشد واین یعنی اغتشاش که بایستی برخورد صورت گیرد .

وی با بیان اینکه شهر آمل درامنیت کامل بسر می برد گفت : مردم از ما امنیت می خواهند وشما دانش آموزان عزیز به هوش وبا بصیرت باشید که دردام اغنتشاش گران نیافتید .

 حجت الاسلام دکتر ابراهیم زاده مدیر آموزش وپرورش شهرستان آمل باقدردانی از حضور مسئولین دراین نشست گفت : دانش آموزان دراین چند روز اخیر نشان دادند که نسبت به مسایل روز آگاهی کامل دارند .

 وی با اشاره به کمبود معلمان درمدارس شهرستان آمل اشاره کرد : امسال 140 نفر معلم جدید بکار گرفته شند که با این تعداد بازهم با کمبود معلم مواجه هستیم .

وی عنوان داشت : 3 هزار ساعت معلم کم داریم وچاره نداریم که از معلمان بازنشسته استفاده کنیم درامورتربیتی دربیش از100 مدرسه نه مربی ونه معاون پرورشی نداریم وبسیاری از مدارس با کمبود مشاور روبروهستیم .

مدیر آموزش وپرورش آمل از جذب 120 نفر درقالب طرح امین به عنوان مشاوران مذهبی خبر داد .

حجت الاسلام یعقوبیان امام جمعه آمل در این جلسه با اشاره به اینکه باید فرصت بیشتری برای گفت وگو با جوانان بگذاریم، بیان کرد: نسلی که امروز خود را معترض می داند باید مبانی اعتقادی و آرمانی خود را با مطالعه بیشتر و حضور در جمع‌های فاخر تقویت کند.

وی تصریح کرد: این فاصله میان جوانان و خود را هم با تشویق جوانان به مطالعه تاریخ انقلاب و حکومت شاهنشاهی هم با در نظرگرفتن زمان بیشتر برای جوانان و نوجوانان کمتر خواهیم کرد.

سید عباس حسینی فرماندار ویژه شهرستان آمل با اشاره به اینکه باید بپذیریم امروز در جنگ شناختی و جنگ روایت‌ها حضور داریم، گفت: اگر امروز نتوانیم روایت خود را به دنیا عرضه کنیم و با جوانان گفت وگو نکنیم، موفق نخواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه امروز باید حساب مطالبه گران را از اغتشاش‌گران جدا بدانیم، به دانش‌آموزان گفت: افرادی که با قمه و میله به ادارات حمله کردند و در میان مردم آنها را هدف قرار دادند را نباید جز مطالبات مردمی به حساب آورد.

فرماندار آمل با تاکید بر اینکه جوانان باید میزان آگاهی و مطالعه خود را در زمینه سیاسی افزایش دهند و سپس به کنشگری بر مبنای خیرخواهی خود و مردم قدم بردارند، از آمادگی برای تداوم این جلسات و پرسش و پاسخ با آنان خبر داد.