مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از آغاز نامنویسی چهل و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان خبر داد.

کمال آنلاین : مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به آغاز نامنویسی چهل و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان همزمان با سراسر کشور ،گفت: فرایند ثبت نام این دوره از مسابقات قرآن و نغمات دینی در بخش برادران و خواهران که از اول خرداد آغاز شده تا ۱۹ خرداد ادامه دارد.

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی اصلی برگزاری مسابقات قرآن همچون سال‌های گذشته در سال ۱۴۰۳ هم اقدام به برگزاری مسابقات قرآن برای برادران و خواهران کرده است.

حجت‌الاسلام حیدری‌ خاطرنشان کرد: ثبت نام در این مسابقات فقط از طریق تارنمای میز خدمت سازمان اوقاف و امور خیریه به نشانی my.oghaf.ir امکان پذیر است که علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت مسابقات قرآن در این دوره از مسابقات شرکت کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران یادآور شد: مرحله شهرستانی به صورت منطقه‌ای برگزار و سپس رقابت استانی برگزار می‌شود و نفرات برتر به مسابقات کشوری راه خواهند یافت.

وی گفت: باهمت جامعه و اصحاب قرآنی تلاش می شود تا علاقمندان به این مسابقات در پایگاه ثبت نام و در مسابقات شرکت کنند.

حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: این دوره از مسابقات در دو گروه سنی بالای ۱۸ سال و ۱۲ الی ۱۸ سال برگزار خواهد شد که در سنین ۱۲ تا ۱۸ سال صرفاً در رشته‌های حفظ کل و قرائت برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در پایان با بیان اینکه مسابقات همانند پارسال در تمامی مراحل و رشته‌ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد، گفت: احراز هویت هر کدام از شرکت کنندگان توسط سازمان ثبت احوال کنترل می‌شود لذا ضروری است شماره همراه ثبت نام کننده در رده سنی بالای ۱۸ سال به نام شخص باشد.

حجت الاسلام حیدری با اشاره به اینکه پارسال سه هزار نفر در این مسابقات نامنویسی کردند افزود: با توجه به افزوده شدن بخش شکوفه ها بعد از ده سال به این مجموعه پیش بینی می شود؛ امسال حدود پنج هزار نفر در این مسابقات ثبت نام شوند.