واقعه غدیر نه تنها یک رویداد تاریخی بلکه نقطه عطفی در تعیین خط مشی رهبری پس از پیامبر شناخته می‌شود

کمال آنلاین : حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده برسمنانی امام جمعه بخش و شهر مقدس امام زاده عبدالله در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش امام زاده عبدالله(ع) با اشاره به درپیش بودن اعیاد  مبارک عیدقربان وعید غدیر خم گفت : عید غدیر یکی از بزرگترین و مهم‌ترین اعیاد در فرهنگ اسلامی است که به ویژه در میان شیعیان جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد : این عید به یاد روزی است که پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص)، در محل غدیر خم، امام علی (ع) را به عنوان جانشین و ولی‌مؤمنان معرفی کرد.

وی اشاره کرد :  واقعه غدیر خم نه تنها به عنوان یک رویداد تاریخی بلکه به عنوان یک نقطه عطف در تعیین خط مشی رهبری اسلامی پس از پیامبر شناخته می‌شود

امام جمعه امام زاده عبدالله با تاکید براینکه وجود آستان مقدس امام زاده عبدالله دراین بخش قراردارد گفت : انتظار از مسئولین ومردم این است که این روز بزرگ را هرچه باشکوهتر برگزار کنند .

حسین زاده برسمنانی خاطرنشان کرد : همایش پیاده روی خانوادگی با اهدا جوایز نفیس همانند سالهای گذشته برگزار خواهدشد .

وی نشان نمود که : با پیگیری های انجام شده همایش پیاده روی اربعین حسینی حرم تا حرم شهرستان آمل ( از امام زاده ابراهیم تا امام زاده عبدالله ) با مسافت ۱۵ کیلومتر انجام خواهد شد که طولانی ترین مسیر پیاده روی در شمال کشور است و نیازمند همت همه مردم، مسئولان، خیرین و مواکب است.

دکتر محمدرضا رودگر بخشدار امام زاده عبدالله با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی ومذهبی خوبی دراین بخش ضورت می گیرد گفت : وجود امام جمعه عزیز وپرتلاش حاج آقا حسین زاده برسمنانی که نقطه امید وقوت بخش هستند کارهای خوبی صورت می گیرد .

وی با اشاره به درپیش بودن ایام  جشن بزرگ غدیر خم  ادامه داد : امسال هم مثل سنوات گذشته برای بزرگداشت این رویداد مهم وترویج فرهنگ غدیر در جامعه تلاش مضاعفی داشته باشیم .